Jaki warto pozyskać żwirek dla kotów, czym się radzić przy wyborze?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kota to bezsprzeczne akcesorium kuwety. Istnieją rozmaite typy żwirków dla kota. Jakikolwiek z nich przydaje się także do kuwety odkrytej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kota ma taki negatyw, iż nie można do końca zapobiec jego rozsiewaniu obok kuwety oraz noszeniu po mieszkaniu przez kotka.
sprawdź koniecznie asortyment żwirków dla kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Lekko jest do kuwety sypnąć po prostu normalny piach. Jednak na rynku są widoczne przeróżne żwirki dla kotka, o wiele przystępniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają prosty piach. Są nieodzowne dla pupilów, które systematycznie idą na zewnątrz i także ubóstwiają ryć w glebie. Takie koty pragną posiadać w kuwecie coś znanego.

A taki żwirek dla pupila nadzwyczaj łatwo zaczyna nieładnie pachnieć, bowiem niestety nie ma szansy odłączenia żwirku zanieczyszczonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy tworzy budowę małych kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po domu.

Natomiast owy większy i grubszy jest mniej wydajny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można swobodnie usunąć z kuwety bez potrzeby wymiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe bądź aromatyczne. Zbiór zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Tradycyjne, odpowiednie żwirki dla kotów bentonitowe to: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Tenże żwirek dla pupila jest wybitnie funkcjonalny.

Jak go używamy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym pomieszczeniu, ażeby woda z moczu nietrudno wyparowała. Bardzo ciekawe żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu mamy również drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do toalety. Taki żwirek dobrze niweluje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą stanowi więc to, że najbardziej ze wszystkich żwirków rozprzestrzenia się po domu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Absorbery zapachu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne wyjątkowe absorbery aromatu i dodatkowo neutralizatory, które wolno dołączać w minimalnej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż mają nadto zalety oczyszczające.