Kot oraz drapaki dla kota – dlaczego go pragniesz

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Zamierzając się na posiadanie kotów, musimy mieć wiedzę, iż drapanie to zatem jego prawdziwy instynkt i instynktowny sposób na pozbycie się martwej, zbytecznej tkanki. Jeśli Twój kot ma chęć do rysowania różnych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i meble, rozwiązaniem może być dostosowany do jego potrzeb drapak.
Jedne typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i dodatkowo praktycznością, a asortyment istnieje naprawdę bogaty. Nasz artykuł podpowie Ci, jakie są uniwersalne reguły dobierania tego rodzaju wyposażeń i jak dokonać słusznego wyboru.

Przede wszystkim stateczność.

Pupil ścierając pazurki wykorzystuje do tegoż dużą część własnej siły, zaś ciało krzywi w duży łuk. Takie postępowanie czyni, że drapak dla kota potrzebuje być przede wszelkim trwały, tak ażeby nie zagroził naszemu zwierzowi. Dobrym rozwiązaniem są np. elementy umocowane do ściany, jakie przetrzymują obfity wpływ a tworzą doskonałą ofertę, nawet dla dorosłych kotów. Szukając drapak zobacz, czy jest wsparty na twardej podporze i dodatkowo czy strona spodnia świetnie przylega do ziemi.
Dokonując wyboru weź pod rozwagę zalecenia producenta, co do tegoż, dla jakiej wielkości pupila kierowany jest konkretny przedmiot. Im większy jest nasz zwierzak, tym silniejszy napór wywrze podczas wycierania pazurków, stąd drapak dla kota winien być naprawdę solidny.

Dopasowana wielkość

Obojętnie od tego, albo bierzesz drapak w sklepie stacjonarnym, albo zamawiasz go online, pamiętaj żeby dobrać jego rozmiary do gabarytów Twojego kotka. Wielkość winna być dopasowana do wielkości zwierzaka, tak by mógł on rozprostować łapki oraz wyciągnąć ciałko. Koty odmiany dużej wymagają szczególnych, dużych dodatków, jakie zadowolą ich potrzeby. Koci junior zaspokoi się standardowym artykułem; możemy ponadto kupić drapak, jaki będzie rósł wraz z nim.

Jakość oraz zużyte materiały

Skoro drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być sporządzony spośród wysokiej klasy materiałów. Porządnie sprawdzą się przedmioty zbite sizalem, który doskonale toleruje styk z kocimi pazurami. Taki wybór obicia pozwoli na to, iż na materiale nie będą się gromadzić kępki wypadającej sierści, i czyszczenie nie będzie kłopotem.

Na rynku dostępnych istnieje wiele rodzajów drapaków w rozmaitej formie. Te najskromniejsze to deska zawinięta specyficznym sznurkiem, nadzwyczaj luksusowe zrobione są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Występują jeszcze drapaki, stworzone tak, ażeby wykonywać jednocześnie
rolę legowiska oraz które obite są wytrzymałą, ale miękką gąbką.
najwyższej jakości koci drapak https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html

Drapak – miejsce rozrywek

Drapak dla kota może być zarówno ładny, jak i także funkcjonalny. Taki przedmiot potrafi być ozdobą mieszkania i także wyjątkowym terenem zabaw dla naszego kota. Mocno powiększone są tzw. kocie wieże, które umożliwiają zadbać o pazurki, a są także legowiskiem i także środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie znakomicie sprawdzi się, gdy posiadasz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki równocześnie, i chociażby używać drapak do wspólnych igraszek.
Olbrzymi dobór rozmiarów, kształtów i także kolorów sprawia, że każdy właściciel pupila wyszuka w sklepie zoologicznym coś, co zaspokoi jego oczekiwania i także wywoła radość kota.