Nadzwyczaj wyjątkowe zabawki dla kota

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?

Z pewnością każdy chociaż raz zauważył kota, który wysuniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada kanapa, stołek, drewniany sprzęt, oraz nawet dywan. Mówimy potem często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z pierwotnych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy kotek Natomiast nie chodzi tu bynajmniej o ostrzenie pazurów, bo pazury każdy pupil ma niesłychanie ostre. Poduszeczki na łapach wydzielają zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, także w celu oznajmienia, iż to jego teren. Gdy kot wcale nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas znak, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w mieszkaniu pozwoli ocalić przed zepsuciem nasze meble.
zobacz ofertę na kocie zabawki

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym wybrańcom komfort, są szczególnie niezbędne zwłaszcza pupilom przebywającym zwykle w domu.

Drapak dla kota przydaje się jeszcze do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na wyjątkowo rozszerzonych drapakach ma szansę do szczególnie złożonych zabaw. Doskonale jest jak najprędzej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby zabezpieczyć przed podrapaniem meble czy wersalkę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Najczęściej kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie są gospodarze, a ofiarą może ulec sofa w salonie. Pupile uwielbiają także znaczyć znane otoczenie nieopodal drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś obce stworzenie, na przykład innego pupila.

Prawidłowo jest położyć drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najciekawsze, położone w niekorzystnym miejscu będą stały wolne.
Jaki drapak dla kotów wybrać?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla kotów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako użyteczne pole do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupa, ustawionego na podkładce prosto lub skośnie, osłoniętego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do nawet kilku tysięcy złotych, jeśli są szczególnie rozszerzone, ekskluzywne, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na ziemi czy być przyczepiony do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak powinien być przystosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są również drapaki dla kotów i dla hodowli, i jeszcze drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest bardzo obfita, mają one najróżniejsze wymiary, posiadają różne funkcje oraz dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym gustem także upodobaniami kotów. Jeżeli pupil kocha dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, prawdopodobnie uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.